balsozluk

jinekolog
2010'da yazar olarak girdiğim sözlük. Kapandığında kalbime paslı bir klavye saplanmıştı sanki.

Gerçekliğini günden güne kaybettiğimiz, artık futbol maçlarında hakemlerin Mario'nun değil canlı yayın arabalarının olduğu dünyada taşın toprağın önemini azaltıyorlar sözlük. Unutuyoruz her bir anımızı. Nasıl unuturuz deme, hepimiz beyinlerimizi küçüklü büyüklü hafıza kartlarına, parçalı bulutlu dijitale emanet ettik. Kazık çakmayacaktık elbet ne bizler ne de binalarımız o eşi benzeri olmayan kampüsümüze. Şimdi girilecek entryler en baştan, başıboş kalmayacak aklımızdaki silik başlıklar. balsozluk geri döndü. Akıllı telefonların ilk versiyonlarındaki Kim 500 Milyar İster oyunundaki hangisi sözlük değildir sorusundaki bir seçenekten ibaret kalmayacak. Bize artık deplasmanda yazdırmayacak, taraftarımızın önünde ilk on beş dakikada kurduğumuz baskıyla girebileceğim her entry için emeği geçenlere teşekkürü borç bilirim. Stadı yeni açılmış taraftar gibi coşkuluyum bugün. Ben bizi çok özledim.

Kapanışıyla kalbime saplanan klavyeyi bugün söküyorum.

bal10lu
Facebook'ta gonderiyi gormemle beraber yuzumde guller actiran ve biraz olsun beni BAL'a geri goturecek topluluk. Maalesef hersey harika anilar olarak gecmiste kaldi. Her anini eksiksiz dun gibi hatirlarim!
iyi ki varsin BAL! ('10)
te amo
yeniden açılması çok da iyi çok da güzel oldu. tekrar kapanmasın ama lütfen. 8 yıl önce ilk açıldığı zamanlar daha dün gibi vay be. özlemişiz.
0 /