mehmet kurt

damlaltunkaya
9. sınıfın ilk dört dersinde adam fizik anlatıyordu resmen, big bang falan. E tabi ben de meraklıyım bu konularda, büyük bir ilgiyle dinliyorum. Bir süre sonra müfredat konularına geçiş yapıyoruz artık, “inanmanın çeşitli biçimleri” başlıklı bir fotokopi üzerinden anlatıyor. Fotokopinin son sayfalarına geliyoruz, geliyoruz hooop... Mehmet Kurt'un inanmayanlarla ilgili taraflı birkaç şey söylemesiyle başlıyor her şey. Her şeyden kastımın “masallar” olduğunu çoğunuz anlamış olmalısınız.
——————
en kötü dersim olan biyoloji notum din notumdan yüksek gelmişti, hiç unutmam. Hangisinde daha çok ezber var siz düşünün artık...
————

magdalaine
Ders anlatırken tahtaya çizdiği figürlerden ve anlatış biçiminden dolayı okulun karşısındaki anaokullarından birinde çalışmasının vatana millete daha hayırlı olacağını düşündüğüm din öğretmeni.
kechi
vücuduna iyi bakmış, yılın sonunda öğretmenler odasında boyunun benden kısa olduğunu farkettiğim din hocasıdır
bir yıl ders işleyince o vakte kadar hiçbir dersten duymadığımız kadar ismi sınavda sormuştur
eşcinselliğe, inanç hürriyetine tavrı içler acısı olsa da sevap günah haram olaylarına neden bu kadar pazarlık yapıyoruz deyince (sınıf ortamındaki gürültüdendir "herhalde") cevabını işitememişizdir
zeylul
Okulumuzun din bilgisi öğretmenidir. Dersini iyi anlatır ama eşcinsellik ile ilgili düşüncelerini söyledikten sonra tepki toplamıştır. Sınavından bir gün önce sınıf gruplarında notları uçuşur çünkü dersinde ilk 10dakikadan sonra uyumadan dayanabilen kimse kalmaz (o 10dakika selamlaşma+ daha orda mıyız) ve ritmik biçimde soldan sağa herkes esner.
myoeseus
- peygamberlerin cesetleri curumez demistiniz ama hz. muhammed'in mezarinda delik var
-yapmislar iste
-o zaman curuyolar hocam
-yok canim ,rutubet olmasin diyedir
seklinde diyalog yasadigim dkab ogretmeni
0 /