otostop

lamagillerden
Henüz kimsenin mafyayla karşılaşmadığı, 5 kişilik aracın 12 kişiyle zorlanmasıyla bazen bokunun çıkartıldığı bir bal ulaşım tekniğidir.
zeylul
o arabaya sığarken harcadığınız kaloriyi sporda harcayamayacağınız ve size okuldan çok problem çözme ile hesap yapma yeteneği kazandırdığı gerçeğinin yüzünüze çarptığı bir kültürdür. Korunması gerekir.
uannedugga
matematikte başarılı olduğum tek koşunun hacim hesaplama olmasını sağlamış, bal'da okumuş herkesin dört yılını bir bölümünü araba ve kamyonlarda geçirmesine neden olmuş eylemdir.
vahid emmi
geçirdiğim 4 sene boyunca;

-eski mezunlara denk gelme,
-metroya kadar cemevleri hakkında her şeyi anlatan dayı (o kısacık zaman dilimine sığdırılmış müthiş doyurucu bilgilendirme)
-"siz manisa kavşağının oraya gitmiyor muydunuz" numarası ile eğer devam edilmesi durumunda %90 neticeyi kaptırabileceğiniz,
-ilerideki virajı dönerken sağ arka kapısı sonuna kadar açılan, hayretle şöföre baktığınızda "o kapı yapıyo öyle yea" cevabını aldığınız ve bunlar gibi türlü türlü olaylara gebe muhteşem bal geleneği.

ayrıca ileride de bal-metro arası çalışan ücretsiz bir otostop servisi sağlama gibi bir hayalim de var. yaparsak az hayır duası almayız ha.
0 /