confessions

duhanolmez

1. nesil Kurucu Ballı - uzman yazar - Kurucu Ballı -
duhan ölmez

  1. toplam entry 33
  2. takipçi 4
  3. puan 2391

ballama

duhanolmez
okula yeni gelen öğrencileri hafif bir endişeyle karşılayan gelenek. bir takım üst sınıf öğrencisinin yeni gelenlerle çardakta muhabbet etmesine müteakiben üst sınıfların alt sınıfı iki tarafına dizilip yerden bacaklarını kaldırmak suretiyle bacakların ikiye bir miktar ayırmasıyla başlar. daha sonrasında öğrenciye bir ağaç seçtirilir, burada önemli olan mümkün mertebe en kalın ağacı seçebilmektir. ince ağaç seçen acemi arkadaşlar hata yapmaktadır. daha sonrasında ağaca halihazırda kaldırılmış öğrencinin bacak arasını vurmak suretiyle bir ballama seremonisi sona erdirilir. yeni öğrenci arkadaşımız artık bir ballıdır.

otostop

duhanolmez
lise son sınıftayken her sabah metrodan okula ulaşımımı sağlayan yöntem. şanslıysanız her sabah oradan geçen birine denk geliyor ve her sabah o kısa aralıkta yolculuk ettiğiniz birini buluyorsunuz. mezun olduktan sonra da sabah okul saatlerinde ve öğleden sonra okul dağıldığında özellikle arabayla birkaç defa o yoldan geçerdim varsa otostop çeken alayım diye.

necmi bediz

duhanolmez
yanlış hatırlamıyorsam 2010 dolaylarında bal'a müdür olarak atanan hocamız. bir türlü anlaşamamıştık kendisiyle. cuma günleri kapanış törenlerinde kafasının arkasından güneş yavaş yavaş aşağı inerken saçı nedense mor görünürdü.

alios

duhanolmez
başlığını açmakla gurur duyduğum efsane eski müdür yardımcısı ali osman sabancı'nın halk arasında bilinen adı. babam ile bir yerden tanışıyormuş alios. kendisine 4 sene boyunca babamın zoruyla zarf götürmüş, içine hiç bakmamıştım. meğer alios o kadar öğrenci arasından beni hatırlasın diye düzenli aralıklarla boş zarf götürüyormuşum.

sözlüğün ilk açıldığı sene her öğle arası odasına gidip yazılanlar hakkında özet geçmemi isterdi. sonra dönemin müdürü necmi bediz beni odasına çağırıp azarlarken daha 10 dakika önce ona anlattığım şeyler için o da bana fırça kayardı. good old days.

halı saha

duhanolmez
15 ekim 2010 tarihinde 12b sınıfının 12l sınıfına hunharca yenildiği gün, yıkılan g bloktan bu fotoğrafın çekildiği, öğrencilerin teriyle yeşilinin katmanları harmanlanmış kutsal bal toprakları.

halı saha

izin kağıdı

duhanolmez
zamanında okuldan düzgünce çıkmanın tek yoluydu. velilerimiz adına imza atıp dilekçe yazıp naif müdür yardımcılarımızdan bu kağıdı alarak okuldan kaçabilirdik. 2013 senesinde zamanının müdür yardımcısı hüseyin er bana ömür boyu geçerli olanından yazmıştı.

izin kağıdı

koşu

duhanolmez
hakkında herkesin çok bildiği, ama çok azının anlatıldığı, yönetici ve öğretmenlerin ne olacağına dair sürprizlerle karşılandığı etkinlik. lise son sınıf öğrencilerinin liselerine veda yürüyüşü. bundan daha epik olanı sadece yüzüklerin efendisinde entlerin isengard'a yürüyüşüdür.

tören alanı

duhanolmez
bloklardan gelen öğrencilerin geldiği tören alanı. bir karşılama, kucaklama mekanı. öğrencilerin ilk kez tanıştığı, ne olup bittiğinin genellikle anlaşılmadığı alan. karla ayrı güzel oluyor. görsel 31 mart 2012'ye ait.

tören alanı

bloklara veda

duhanolmez
3 nisan 2012 tarihinde gerçekleşmiş, eski mezunların yıkılacak olan bloklara vedasını içeren etkinlik. burada eski a blok önünde çekilmiş bir görselle anılarınızı yad edebilirsiniz.

bloklara veda
0 /

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol


fake watches| rolex replica| replica watches uk| fake watches| replica watches uk|