ballama

sulut
her senenin başında son sınıf öğrencilerinin okula yeni gelmiş olan öğrencilere bir merhaba deme şeklidir.
duhanolmez
okula yeni gelen öğrencileri hafif bir endişeyle karşılayan gelenek. bir takım üst sınıf öğrencisinin yeni gelenlerle çardakta muhabbet etmesine müteakiben üst sınıfların alt sınıfı iki tarafına dizilip yerden bacaklarını kaldırmak suretiyle bacakların ikiye bir miktar ayırmasıyla başlar. daha sonrasında öğrenciye bir ağaç seçtirilir, burada önemli olan mümkün mertebe en kalın ağacı seçebilmektir. ince ağaç seçen acemi arkadaşlar hata yapmaktadır. daha sonrasında ağaca halihazırda kaldırılmış öğrencinin bacak arasını vurmak suretiyle bir ballama seremonisi sona erdirilir. yeni öğrenci arkadaşımız artık bir ballıdır.
azazator
kimin ve neden boyle bir seyi icat ettigiyle ilgili cesitli rivayetler duydugum, sacma sapan bir gelenek.

liseye basladigim donem 1.86 civarindaki boyum(sonralari 1.93'e kadar uzadim) ve gorece yapili biri olmam sayesinde ust siniflar pek ugrasmamisti benimle. bir avrupadaki, dunyadaki koklu liselerin yerlesmis geleneklerine bakiyorum, bir de sozde sehrin degme okullarindan biriyle ozdeslesen gelenegine. iki bacagini ayirip bacak arasini agaca carptirmak (ne kadar tehlikeli oldugunu anlamaniz icin gecmis yillarda bunu abartili yaptiklari bir gencin penil fraktur yani halk deyimiyle sik kirigi gecirdigini soylemem yeter sanirim).
muratturat
okuldan olmayan herhangi biri bi sekilde ogrendiginde dehsete dusuyo ama yani bu kdar buyutulcek bi olay degil ballama olmasa 12ler neden okula gelmek icin hevesli olsun ki

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol


fake watches| rolex replica| replica watches uk| fake watches| replica watches uk|