alios

duhanolmez
başlığını açmakla gurur duyduğum efsane eski müdür yardımcısı ali osman sabancı'nın halk arasında bilinen adı. babam ile bir yerden tanışıyormuş alios. kendisine 4 sene boyunca babamın zoruyla zarf götürmüş, içine hiç bakmamıştım. meğer alios o kadar öğrenci arasından beni hatırlasın diye düzenli aralıklarla boş zarf götürüyormuşum.

sözlüğün ilk açıldığı sene her öğle arası odasına gidip yazılanlar hakkında özet geçmemi isterdi. sonra dönemin müdürü necmi bediz beni odasına çağırıp azarlarken daha 10 dakika önce ona anlattığım şeyler için o da bana fırça kayardı. good old days.

balsozluk

burkut
12-13 sene önce ilk kez kez kurulduğunda efsane fizikçimiz Mesut Ertaş ve yazı tura ile beni yazın bütünlemeye bırakması hakkında biraz yaslamalı yazılarım sebebiyle başımın belaya girmesine neden olan sözlüktür.

otostop

gaben
bir kez olsa bile denemeden bu okuldan mezun olmayin. ial mezunu abiye denk gelip birbirimize hafiften laf sokarak ettigimiz sohbeti hic unutmam.

zeus

gaben
yusuf memogluna en cok benzeyen varlik. Okulda gur sesli bir adamin zeuuuss diye bagirdini duyarsaniz biraz bekleyin, zeus en yakin noktaya spawn olacaktir.

mavi dosya

sulut
spawn noktası g blok-kimya laboratuvarıdır. birol hocanın görevlendirmesi üzerine dosyaları ana bloka taşımak için gelen 9lar, ballanma korkusundan dolayı etraftakilerle göz teması kurmamaya özen gösterir.

erdoğan katipoğlu

john agent
edebiyat öğretmeni. Mimikleri ve tavırları başta korkutucu ve ciddi gelebilir, sonrasında her ciddi tavrının aslında bir komedi unsuru olduğunu ve öğrencilerle -yakınlık kurmak zor olsa da- iyi anlaştığını görürsünüz. Kral hoca diye geçtiğini duyabilirsiniz, katı kurallarından şikayet edilmesi ayrı tabii

emrem hoca

efruzbeg
eğer ilk defa onun sesinden ''günaydın çete!' diye bir ünlem duyuyorsanız biliniz ki maarif bakanlığımızın tarihi boyunca verdiği en muhteşem edebiyat derslerine şahit olacaksınız. yalnızca bir branş öğretmeni değildir, aynı zamanda muhteşem bir yaşam koçudur da. nice psikologlara servetler bayılan seansların hiçbirinin, onun rehberlik dersleri kadar ruha dokunamayacağı kanısındayım. hem edebiyat derslerinde hem de rehberliklerde, zil hiç çalmasın, emrem hoca anlatsın da anlatsın istersiniz. size yahya kemal'i de öğretir, kafanızdaki cetvellerden arınmayı da. o, elini kaldırdığında mutlaka siz de kendinize çeki düzen vermeli ve toparlanmalısınız çünkü o koro değil, solo türküler sever. her sınıfı kolayca derse çekme ve toplama kabiliyetine sahiptir ki bu toplama eylemi ''bal gibi tm'' adıyla iyi işler çıkaracak gibi gözüküyor. uzun lafın kısası, eğer onunla ders işliyorsanız sahiden bal'lı olmuşsunuzdur.

neden bekliyorsun?


bu sözlük, duygu ve düşüncelerini özgürce paylaştığın bir platform, hislerini tercüme eden özgür bilgi kaynağıdır.
katkıda bulunmak istemez misin?

üye ol


fake watches| rolex replica| replica watches uk| fake watches| replica watches uk|